Toczenie CNC

Toczenie CNC

Tradycyjne, manualne tokarki znane były już w starożytności. Przedmioty wykonane za pomocą obróbki skrawaniem spotykamy jednak po dziś dzień. Nie może się bez nich obyć praktycznie każda gałąź przemysłu. Prawdziwy rozkwit toczenia ma miejsce współcześnie, dzięki opracowaniu systemów sterowania numerycznego – CNC (z angielskiego Computerized Numerical Control). Nieustanne dążenie do automatyzacji i autonomii procesów obróbczych doprowadziło do znacznego zwiększenia wydajności i jakości. Toczenie CNC jest jedną ze specjalności naszej firmy. 

Zapoznaj się z ofertą frezowaniecnc.eu. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy do Twojego zapotrzebowania odpowiedni proces technologiczny.

Precyzyjne części toczone

Co to jest toczenie?

Toczenie jest w gruncie rzeczy prostą czynnością, polegającą na skrawaniu materiału obracającego się wokół własnej osi. Za pomocą noża tokarskiego oddziela się warstwy tworzywa do momentu otrzymania pożądanego, docelowego kształtu i wymiarów przyszłego przedmiotu. „Rzeźbić” w ten sposób można zarówno powierzchnie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Istnieje kilka rodzajów toczenia: wzdłużne, poprzeczne i kopiowe. Rozróżnia się je w oparciu o geometrię przesuwania noża tokarskiego. Różne efekty toczenia uzyskuje się również przez zmianę prędkości i głębokości skrawania. Nie bez znaczenia pozostaje również siła skrawania. Poprzez toczenie CNC obrabiamy różne materiały: stal, mosiądz, aluminium, tworzywa sztuczne i drewno.

Na czym polega proces toczenia?

Toczenie CNC przebiega praktycznie tak samo, jak tradycyjna obróbka toczeniem. Znacząca różnica zachodzi jednak na polu efektywności i ekonomii prowadzonych prac. Ograniczona została rola człowieka, która sprowadza się do przygotowania projektu i obsługi specjalistycznego oprogramowania służącego do zaplanowania procesu obróbki materiału. Eliminuje to możliwość popełnienia błędu i znacznie zwiększa wydajność prac.

Z jakich materiałów możecie wytoczyć elmenty?

Tokarki używać można do skrawania różnego rodzaju materiałów — począwszy od metali (jak: mosiądz, stal nierdzewna, miedź), po bardziej złożone materiały (w tym nadstopy w rodzaju Inconelu), tworzywa sztuczne (PTFE, PA6, PE1000, Pom_C)  oraz kompozyty (przykładowo włókno węglowe).

Jakie części można produkować na tokarkach CNC?

Tokarki CNC są używane do produkcji różnych elementów i podzespołów z szerokiej gamy materiałów, w tym aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej. Wśród części, które można wyprodukować na tokarkach CNC, znajdują się wałki, kołki, bolce, śruby, rolki, dystanse izolacyjne, wtyki, złączki, łączniki, przekładki, podkładki, tuleje, tulejki, słupki, szpilki czy trzpienie. Tokarki CNC pozwalają również na precyzyjne i złożone elementy, takie jak mechanizmy zębate czy elementy hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne. Produkty te znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Parametry naszej frezarki Mazak :

  • Maksymalna średnica nad łożem : 580 mm 
  • Maksymalna średnica toczenia : 280 mm 
  • Maksymalna długość toczenia : 1400 mm 

CNC toczenie – zalety

Główną zaletą toczenia CNC jest wyeliminowanie wszystkich cech udziału czynnika ludzkiego w procesie skrawania. Dzięki mechanizacji i automatyzacji zwiększyła się precyzja wykonywanych czynności przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu potrzebnego na wykonanie pracy. Toczenie za pomocą sterowanych komputerowo maszyn pozwala uzyskać wysoką powtarzalność produkowanych części, co jest wysoce pożądane przez wiele gałęzi przemysłu. Nowoczesne tokarki CNC zapewniają więcej możliwości technicznych w porównaniu z obróbką manualną. Pozwalają nie tylko toczyć, ale też frezować i grawerować bez konieczności przenoszenia przedmiotu do innej maszyny. Użycie toczenia CNC pozwala oszczędzać czas i materiał, co optymalizuje koszta prowadzonych prac. To ekonomiczne pod wieloma względami i nowoczesne rozwiązanie. Zadzwoń do nas, by poznać pełnię możliwości toczenia CNC. Dzięki naszym usługom zaoszczędzisz czas i pieniądze, jednocześnie otrzymując perfekcyjnie wykonane produkty.

Toczenie CNC – cena

Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie wycenimy Twoje zamówienie. Poznasz koszt realizacji zarówno pojedynczego zlecenia, jak i warunki stałej, partnerskiej współpracy na preferencyjnych warunkach. Korzystnie wyceniamy duże zamówienia, a w przypadku cyklicznych zleceń oferujemy atrakcyjne rabaty. Na wycenę usługi toczenia CNC wpływ mają nakład pracy potrzebny do zrealizowania zamówienia i stopień skomplikowania zadania. Ceny różnią się w zależności od rodzaju materiału do obróbki. Mamy możliwość zakupy surowców dla naszych klientów. Możesz też zapewnić własny materiał do opracowania. Skontaktuj się z nami. Złożymy Ci konkurencyjną ofertę i ustalimy szczegółowe warunki współpracy.

Toczenie, frezowanie – oferta frezowaniecnc.eu

Usługę toczenia CNC świadczymy za pomocą sprzętu światowej klasy marki Mazak. Pozwala nam to zagwarantować terminowość i najwyższą precyzję wykonanej usługi. Chętnie podejmujemy się rozmaitych zleceń. Nie wahaj się więc zapytać nas nawet o nietypowy rodzaj prac. Własny park maszynowy umożliwia nam pełną kontrolę nad całym procesem realizacji zlecenia. Oferujemy korzystne usługi i rabaty. Gwarantujemy przy tym minimalizację straty surowca i wykorzystanie go niemalże w 100%. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń. Sam przekonaj się, jaką precyzję zapewnia toczenie CNC.

Jeśli potrzebujesz najwyższej precyzji i jakości w produkcji CNC, frezowaniu lub toczeniu, to właśnie tutaj znajdziesz to, czego potrzebujesz! Powiedz nam, jakie są Twoje wymagania, a my wykonamy dla Ciebie idealną część.